מכון יסודות - יוזמות חברתיות

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

קליניקת מומחים

consulting-smallבין תחומי ההתמחות של הקליניקה: ייעוץ משפחתי, ייעוץ זוגי, גישור בין הורים וילדים.

לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים

ארגזי כלים

toolbox-smallלהורים, אנשי חינוך ובני נוער, מה לעשות, איך לעשות. מערכים, מידע, כלים...

לחצו כאן לצפייה בארגזי הכלים

הכשרות לאנשי חינוך

shituff-matach

ממשובי לקוחות: "רכשתי כלים והמרצה פתחה לי אופקים ליצירתיות ומחשבה אחרת".

לחצו כאן לפרטים נוספים

האבהות החדשה של ברק אובמה

נכתב על ידי  שריל גיי סטולברג
דרג מאמר זה
(3 דירוגים)

נשיא ארצות הברית מקיים ישיבות ביטחוניות רק אחרי שבנותיו הולכות לישון, דואג שנסיעותיו לחו"ל יהיו בזמן החופשות ועוזב ישיבות באמצע כדי להגיע להופעות של תזמורת בית הספר.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה רוצה נואשות שהחוקים שיזם לרפורמה במערכת הבריאות יעברו בקונגרס. אבל בחודש שעבר, כשכינס בבית הלבן חברי קונגרס דמוקרטים למרתון דיונים, עמד על הפרק נושא נוסף שנמצא אצלו בעדיפות עליונה. בתו מאליה, בת 11, השתתפה בהופעה של התזמורת. נשיא ארצות הברית נטש את הדיונים הגורליים שהוא עצמו יזם וחמק לכמה שעות לבית הספר כדי להאזין למאליה מנגנת בחליל.

"יש כמה דברים שהם מקודשים בסדר היום שלו - הופעות של הילדות, משחקי כדורגל וכדורסל שלהן, אסיפות בית ספר", אמר דייוויד אקסלרוד, יועצו הבכיר של אובמה. "הם מוקפים בעיגול אדום ביומן שלו, ולא משנה מה קורה, הוא יגיע אליהם. אני חושב שזה חלק מהדרך שלו להחזיק מעמד בתוך כל זה". אובמה עוזב את העבודה כל ערב בשעה שש כדי לאכול ארוחת ערב עם משפחתו. לאחראים על תכנון סדר היום שלו נתן הנחיות ברורות, שלפיהן אם הוא חייב לקחת חלק באירועים שמתקיימים בלילה, הם צריכים להתרחש לאחר השעה שמונה בערב. זה כולל גם ענייני מלחמה;  בנובמבר, כשנדרש אובמה להחליט על שליחת כוחות נוספים לאפגניסטאן, הוא זימן פגישה של צוות הביטחון הלאומי לשעה שמונה בערב, מתוך התחשבות בתפקידו כאב מכהן. כשנודע שאובמה יבקר בחודש הבא באינדונזיה ואוסטרליה, דובר הבית הלבן אישר שהנסיעה תוכננה כך שתתקיים במקביל לחופשת האביב של הבנות.

במובן מסוים הנשיא, בן 48, משקף שינויים ביחס לאבהות האופייניים לגברים מהדור שלו, אומרת אלן גלינסקי, נשיאת ארגון המחקר "המוסד למשפחות ועבודה". גלינסקי אומרת שכיום גם גברים מרגישים קרועים בין העבודה להורות; מחקריה מראים ש-59% מהגברים דיווחו כי הם חוו קונפליקט במידה זו או אחרת בין העבודה לחיים הפרטיים, לעומת 35% ב-1977. עוד טוענת גלינסקי, שנכון שיש לנשיא עצמאות רבה, אך אין בכך כדי להפחית ,

מחשיבות בחירותיו של הנשיא. "נכון שיש לו הרבה יותר עצמאות מאשר לרוב הגברים", היא אומרת, "אבל גם מוטלת עליו אחריות גדולה בהרבה מאשר על יתר הגברים". למקרה שהיו למישהו ספקות ששעת ארוחת הערב מקודשת אובמה שם להם סוף באביב שעבר, כשהצוות הכלכלי שלו היה בעיצומם של דיונים סוערים השעה היתה כמעט שש בערב, וסיכום כלשהו עדיין לא היה באופק, הנשיא אמר, 'תראו, אני הולך לאכול ארוחת ערב עם המשפחה שלי, ואחרי שהילדות ילכו לישון אני אחזור, ונראה אם נצליח לפתור את זה". אניטה דאן, מנהלת התקשורת לשעבר של אובמה, אומרת שבכך שהוא כה גלוי בנוגע למחויבויותיו המשפחתיות, אובמה העניק גם ליועצים שלו - גברים ונשים כאחד - את הרשות להיות פתוחים בנוגע לצרכים המשפחתיים שלהם. "רבים מאתנו שהם בעצמם הורים לילדים אוהבים את החלק הזה בו", אומרת דאן, אם לבן בגיל ההתבגרות. "לא רק שאין לו בעיה לומר 'אני צריך לעשות את זה, זה בראש סדר העדיפויות שלי', אלא שזה גם מאפשר לאנשים שעובדים בשבילו לומר, 'אני מצטער, אני לא יכול להשתתף בפגישה הזאת, כי לילד שלי יש טקס חשוב בבית הספר".

מתוך עיתון הארץ 21.02.2010

נצפה 9369 פעמים

שלח תגובה

יש להזין את כל השדות המסומנים בכוכבית *


אתה כאן: עיתון יסודות עיתון יסודות - גיליון 10 - פברואר 2010 האבהות החדשה של ברק אובמה