מכון יסודות - יוזמות חברתיות

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

קליניקת מומחים

consulting-smallבין תחומי ההתמחות של הקליניקה: ייעוץ משפחתי, ייעוץ זוגי, גישור בין הורים וילדים.

לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים

ארגזי כלים

toolbox-smallלהורים, אנשי חינוך ובני נוער, מה לעשות, איך לעשות. מערכים, מידע, כלים...

לחצו כאן לצפייה בארגזי הכלים

הכשרות לאנשי חינוך

shituff-matach

ממשובי לקוחות: "רכשתי כלים והמרצה פתחה לי אופקים ליצירתיות ומחשבה אחרת".

לחצו כאן לפרטים נוספים

אגודת הרופאים ואגודת הפסיכיאטרים בארצות הברית חוזרים על התנגדותם ללגליזציה של סמי קנאביס

נכתב על ידי  יפה צוברי
דרג מאמר זה
(2 דירוגים)

אגודות הרופאים והפסיכיאטרים בארצות הברית מתנגדות באופן נחרץ ללגאליזציה של סמי הקנאביס. בדו"חות שפרסמו האגודות בנובמבר השנה מפורטות ההשלכות ההרסניות ארוכות הטווח הנובעות משימוש בסמי קנאביס, בעיקר בקרב בני נוער. יפה צוברי, מידענית הרשות הלאומית למניעת שימוש בסמים ואלכוהול, מסכמת במאמרה את עיקרי הדו"ח.

נציגות של אגודת הרופאים בארצות הברית (AMA) הצביעה בחודש נובמבר שוב בעד המשך התנגדות האיגוד ללגליזציה של סמי קנאביס. הקבוצה הגדולה ביותר של העוסקים ברפואה בארצות הברית הביעה שוב את עמדתה המפורשת נגד הלגליזציה של סמי קנאביס ונגד קולות הקוראים להיות ניטרליים בנושא. האיגוד הביע תמיכה מלאה בעד המשך התקצוב המלא של ה ONDCP (המשרד לפיקוח על הסמים בבית הלבן) למאבק בסמים. האיגוד קורא לחקור באופן מקיף את ההשלכות של הלגליזציה בעת האחרונה של סמי הקנאביס במדינות וושינגטון וקולורדו .

"AMA מאמינים 1. קנאביס הוא סם מסוכן ומהווה סכנה לבריאות הציבור; 2. אין להסיר את ההפללה ממכירת סמי קנאביס." נציג איגוד הרופאים ציין כי הם מקווים שהציבור יקשיב לממצאים המדעיים ולא לאינטרסים של Big Marijuana אשר מקווים להגדיל את רווחיהם בעשרות מיליוני דולרים בעקבות העלייה הגדולה בשימוש ובמספר המכורים לסם. הדוח של AMA כולל סעיפים בדבר סכנות השימוש בסמי קנאביס בעיקר בקרב הפגיעים ביותר להשפעותיהם ובמצבים של סיכון גבוה. הוא תומך בהגדרה של תוצאות ארוכות טווח של שימוש בסמים אלה ובעיקר בקרב מתבגרים וצעירים, וכן במודיפיקציה של החוקים הפדרליים ובמדינות לחיזוק אסטרטגיות שמכוונות לבריאות הציבור ולצמצום השימוש בקנאביס. האיגוד קורא עוד להגברת זמינות הטיפול ולצמצום מחיריו, לחיזוק מאמצי החינוך למניעה, להפעלת תוכניות מניעה בקהילה לצעירים בסיכון גבוה.

קולותיהם של הרופאים בארצות הברית מצטרפים לעמדה שפרסם שבוע לפניהם איגוד הפסיכיאטרים בארצות הברית המפרטת את הנזקים לבריאות הציבור הנובעים מצריכת סמי קנאביס: "אין שום עדות עדכנית לכך שמריחואנה משפרת את הטיפול בהפרעה פסיכיאטרית בדרך כלשהי. להיפך, העדויות המחקריות הקיימות תומכות לפחות בקשר הדוק בין השימוש בסמי קנאביס לבין התפרצות של הפרעות פסיכיאטריות. מתבגרים מצויים בסיכון גבוה במיוחד להיפגע מהשימוש בקנאביס במיוחד מהנזקים להתפתחות הנירולוגית".

קישור לדוח הוועדה של AMA הכולל התנגדות האיגוד ללגליזציה של סמי קנאביס

http://learnaboutsam.com/american-medical-association-opposes-marijuana-legalization-supports-health-first-approach-to-marijuana-use/

קישור להצהרה של איגוד הפסיכיאטרים בארצות הברית בנושא השימוש בסמי קנאביס

http://www.drugfree.org.au/fileadmin/Media/Global/APA_Position_Statement.pdf

*מידענית הרשות הלאומית למניעת שימוש בסמים ואלכוהול

נצפה 8175 פעמים

שלח תגובה

יש להזין את כל השדות המסומנים בכוכבית *


אתה כאן: עיתון יסודות עיתון יסודות - גיליון 25 – יולי 2015 אגודת הרופאים ואגודת הפסיכיאטרים בארצות הברית חוזרים על התנגדותם ללגליזציה של סמי קנאביס