להגשים אינטרסים                             
              לבנות יחסים                     
                   לשפר איכות חיים      

אודות

אודות

להגשים אינטרסים  – לבנות יחסים 
לשפר איכות חיים      

"פרטנרית במקצועיות, באנושיות וברגישות" (שירן, בסיום השתלמות) "למרות שסיימת אצלנו אך רוחך מרחפת,  אישיותך המקרינה נועם וכובד ועדיין מוטלת עלינו משימה להמשיך עם הכלים שהותרת בידינו..."    (מנשה, בסיום תהליך הכשרה והטמעת שיטה)  "תמי מספקת לנו זוויות ראייה חדשות, מסייעת לנו בבניית תהליכים מדויקים ומלמדת מודלים וכלים פרקטיים לעבודה" (דניאל, לקוחה) "היחידה שפגשתי שמצליחה לנהל את הדיון מבלי לנהל את האנשים." (יהונתן, בסיום קורס)

"פרטנרית במקצועיות, באנושיות וברגישות" "אישיותך מקרינה נועם וכובד" "עלינו המשימה להמשיך עם הכלים שנתת"     "תמי מספקת לנו זוויות ראייה חדשות" "מסייעת בבניית תהליכים מדויקים" "מלמדת מודלים וכלים פרקטיים לעבודה" "מצליחה לנהל הדיון מבלי לנהל האנשים"

נעים להכיר, תמי גור

אמרו עלי מובילה, מלווה, מגשרת, מקור השראה, מורה, מנטורית מקצועית, מתווכת, בונה נרטיב, שחקנית נשמה, שותפה ואפילו אקטיביסטית.

אני רואה את עצמי כ"עזר כנגדכם" כשבאמצעות מה שאביא תוכלו לעשות את השינוי לטובה שאתם בוחרים אל מול קונפליקט אתו אתם מתמודדים.

המיקוד שלי הוא אתם, על כל המאפיינים הייחודיים שלכם.
אני לא מתמקדת במודל או תורה,
אבל נעזרת בכאלה ומביאה אותם ממגוון תחומים.

בלימודים שלי בחרתי בעיקר לרכוש כלים מעשיים להתנהלות בין בני אדם כמו הנחיית קבוצות, גישור, ניהול משא ומתן ניהול ויישוב סכסוכים.
בנוסף לתואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ותואר בניהול ויישוב סכסוכים.

אני אישה שרוצה לעשות טוב ולהניע אחרים לעשות טוב.
לעצמם, לקהילה, לסביבה.

כי מגיע לכולנו לחיות ככה.

תמי גור

קריירה

היו לי כמה מעברי קריירות, כל מעבר התרחש כשהרגשתי שזה הדבר הנכון לי,  התנאים הבשילו וכך גם אני.

  • שכירה בחברת ניהול כנסים בינלאומית
  • הקמת וניהול עסק עם עובדים מנחי סדנאות
  • עצמאית שמובילה ומלווה תהליכי שינוי 

אישי

כל חיי מתנדבת, בעיקר עם בעלי חיים וכמובן בתחומי העיסוק.
חובבת גננות.
הבילוי המועדף עלי בפער, טיולים בהרים עם יאיר והילדים. 

השותפים שלי לדרך

דר' יאיר אפטר –

שותפי לחיים ושותף מייסד של מכון יסודות
כיום
מתמחה בעבודה עם גברים בדגש מגדרי.
מקים מרכז "אבא"  הנותן מגוון מענים לאבות
מחבר הספר "גברים מדברים אלימות" –זווית ייחודית על נושא האלימות במשפחה בהסתמך על 20 שנות הנחיית קבוצות גברים הנוהגים באלימות

יאיר אפטר
רועי אדלשטיין

רועי אדלשטיין –

בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות וכלכלה, תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים, בוגר קורס גישור ולימודי השלמה בהתנהגות ארגונית. הסמכה בהנחיית קבוצות.

בעל ניסיון תעסוקתי מעולם הייעוץ והפיתוח הארגוני הכולל בין השאר פיתוח צוותים, הובלת תהליכי שינוי, גישור, פיתוח הדרכה ותקשורת בין אישית.

דר' אביטל גרשפלד ליטוין –

פסיכולוגית רפואית המתמחה בתחומים של אובדן ושכול.
אביטל מנהלת כיום מעבדת מחקר בתחום, מרצה במכללה האקדמית תל אביב יפו,  עובדת במחלקת השיקום הנוירולוגי בתל השומר ועושה סופרוויזן למטפלים בתחומה.

את דרכה התחילה אצלנו במכון כמנחה ומרצה, פיתחה את התחום של נוער ועולם האינטרנט ועד היום יש ביננו שיתופי פעולה שונים וקשר עמוק.

דר אביטל גרשפלד ליטוין
איילה לויטה

איילה לויטה–

עובדת סוציאלית, בעלת תואר שני. מטפלת בקליניקה במתבגרים וצעירים. שנים הייתה מנחה בכירה ומרצה במכון יסודות. איילה גם ריכזה איתי את נושא כוח האדם והכשרת המנחים ועזרה רבות בכתיבת מערכי הפעילות שלנו. כיום אנו משתפות פעולה לפי הצורך, איילה נותנת השלמה לעשייה שלי במקרים בהם אני מוצאת לנכון להפנות לטיפול. איילה ליוותה ולימדה גם אותי אישית במשך שנות העבודה המשותפת שלנו והקשר העמוק שלנו ממשיך גם כיום.

ההיסטוריה של מכון יסודות​

ספר ההיסטוריה של מכון יסודות

שנת 2002, התחברו הנסיבות שהביאו לכך שיאיר ואני הפכנו מבני זוג לחיים גם לשותפים עסקיים. 

המקום בו יאיר עבד נסגר באמצע שנת פעילות, אני בדיוק עזבתי קריירה דורשנית בניהול כנסים בינלאומיים,  ראינו הזדמנות ותפסנו אותה בשתי ידיים.

הקמנו את מכון יסודות.

למזלנו, גייסנו צוות מדהים, חלקו אתנו עד היום. בדחיפה ותמיכה הדדית, הקשבה לשטח וההתפתחות המקצועית והאישית של חברי הצוות, התפתחנו כפרטים וכמכון.

התעשרנו בהשכלה הפורמלית (יש לנו אפילו 2 דוקטורים היום) אבל גם בתובנות, במיומנויות, בידע וברמת המקצועיות והיכולת לתת מענים הרבה יותר מורכבים וכוללים.

גילינו שהמיומנויות שלנו רלוונטיות לאנשים ולארגונים באשר הם.

מסדנאות חד פעמיות לבני נוער, הגענו לכך שכיום אנחנו מלמדים ומכשירים צוותים מקצועיים, בונים ומלווים תהליכים בארגונים וקהילות.

ולמרות שכולנו פיתחנו התמחויות שלקחו אותנו גם למקומות אחרים, היסודות שלנו כאן.