1. סמים בד"כ לא הורגים, אבל הם פוגעים בבריאות הפיזית והגופנית שלנו.

2. כשאתם "עושים" סמים, אתם לא באמת יודעים מה אתם מכניסים לגוף שלכם.

3. כשאתם לוקחים סמים אתם לא יודעים איך הסם "יתלבש עליכם". הם יכולים לגרום להתמכרות, לאשפוז פסיכיאטרי, לפחדים וחרדות , לדיכאון ועוד.

4. כשלוקחים סמים, הסם פוגע ביכולת התפיסתית ולכן קיימת פגיעה בשיקול הדעת, דבר שיכול להוביל לרצף טעויות עד כדי איבוד שליטה על מהלך העניינים.

5. כל אחד מאיתנו מקבל כל הזמן החלטות שמטרתם לקדם אותנו לקראת הצלחה בחיים: אנחנו לומדים למבחנים, הולכים לבית הספר, מתגייסים לצבא, הולכים ללמוד מקצוע ועוד, אנחנו עושים בהווה דברים שלא תמיד בא לנו לעשות למען עתידנו. עם זאת, לפעמים בא לנו להתפרק ולא לדפוק חשבון לעצמנו או לכל אחד אחר. מתברר שאם אני רוצה לדאוג לעתידי חשוב שאני אתאמץ לעשות גם דברים שקשה לי להתמודד איתם או ש "לא בא לי לעשות.." לדוגמה: ללכת לבית ספר, להיכנס לכיתה, להכין שיעורי בית, לראות תלמידים שאני לא אוהב, לשמוע את הכעסים של ההורים שלי ועוד. אז מה אם "בא לי" לקחת סם עכשיו, גם אם זה יוציא אותי מהדיכאון, מהכעס של ההורים או יגרום לי להרגיש שייך?. אני לא אעשה את זה כי זה יעזור לי בטווח הקצר אבל ידפוק אותי בטווח הארוך. מתברר שבחיים שלנו אנחנו נמנעים מלעשות הרבה דברים ש"בא לנו" ולו רק כדי לשמור על עצמנו או על אנשים שאנחנו אוהבים.

6. כמו שכולם יודעים, את העתיד אנו בונים בצעדים קטנים ולאורך זמן, לעומת זאת להרוס את עתידנו מאוד קל, כל מה שצריך לעשות זה לא לתפקד, לא להתקדם, לעמוד במקום. סמים הם דרך מצוינת לעמוד במקום ולא לתפקד. להמשיך להתלבט, להמשיך להתנתק ולהימנע ולא לגבש עמדה ודרך ברורה לגבי עצמנו ולגבי עתידנו.

7. כשמתרגלים או מתמכרים לסמים, אנחנו מפסיקים להתמודד ולהתאמן עם מצבים שונים בחיינו, אנחנו מפתחים חסכים שלאחר מכן אנחנו מאוד מתקשים להתגבר עליהם. לדוגמה מי שלוקח כל הזמן תרופות הרגעה, לא יוכל להתאמן על דרכים להרגעה עצמית, מי שכל פעם שותה אלכוהול כשהוא רב עם החברה שלו, הוא לא לומד ולא מתאמן על דרכים להתמודדות עם מצבי קונפליקט.

8. כשלוקחים סמים זה לא רק ראש טוב! יש הרבה פגיעות נוספות מהחומר ואת זה כל "משתמש" יודע אבל הוא לא מספר. מי שמשתמש יודע לספר רק סיפורי גבורה. את הדיכאון, חוסר התפקוד והחרדות המשתמש לא יספר וגם לא לקרובים שלו.

9. כמה שעות או ימים במעצר, להזיע כששוטר נמצא בסביבה, להעביר סמים ממקום למקום, לשקר לעצמך ולסובבים אותך, הם חלק בלתי נפרד משימוש בסמים. מתאים לך?

10. הרוב המכריע של האנשים לא רוצים שהילדים שלהם ישתמשו בסמים. האם שאלתם את עצמכם למה?