מכון יסודות מספק מגוון פעילויות ושירותים.

מעבר לתחומי הפעילות המוצגים באתר ניתן להזמין שירותים "תפורים ללקוח".

מטרתנו לתת מענה מדויק ומקצועי ככל האפשר לצרכים של הלקוח.

אנו משלבים הצגת חומר תיאורטי ומידע בכל תחום עם מתן כלים ועיבוד עולם החוויות של המשתתפים.

הקהלים איתם אנו עובדים כוללים בין היתר הורים לילדים ובני נוער, בני נוער, מדריכי נוער וקהילה, נותני שירותים, אנשי חינוך ומבוגרים במקומות העבודה שלהם.

 

סוגי הפעילויות:

 

consulting-smallייעוץ אישי: פגישות אישיות עם מומחים מתחומים שונים. ניתן לקיים מפגשי הדרכה חד פעמיים ממוקדים או ייעוץ מתמשך וליווי ארוך טווח בהתמודדות עם שינויים, משברים, תחומים חדשים, יחסים ועוד.

לחצו כאן לצפייה בתוכניות הייעוץ אישי של המכון

 

lecture-smallהרצאות: הרצאות פרונטליות בפני קהלים בגדלים שונים. מטרת ההרצאות לפתוח צוהר לעולמות תוכן שונים ולספק מידע בסיסי בתחום. ההרצאות במגוון הנושאים, מותאמות לקהלים השונים.

לחצו כאן לצפייה במגוון ההרצאות לבני הנוער או בהרצאות למבוגרים של המכון

 

workshop-smallסדנאות: מטרת הסדנאות לעודד קבלת החלטות מושכלת ולהתעמת עם האזורים האפורים והגבולות המטושטשים. בסדנאות ניתן מידע בתחום, מועלות דילמות מורכבות ומחודדות הנקודות המרכזיות איתן יש להתמודד. במהלך הסדנאות אנו בודקים משמעויות, החלטות שיש לקבל, האפשרויות העומדות בפני מקבלי ההחלטות והכלים בעזרתם אפשר לשפר את תהליכי קבלת ההחלטות. הסדנאות כוללות (בהתאמה לתחום ולקהל) משחקי תפקידים, שימוש בקטעי סרטים, עבודה עם ציור, סדנת תיפוף ועוד. ניתן לקיים סדנא חד פעמית או רצף מפגשים.

crew-smallימי עיון: אנו מקיימים ימי עיון בתחומים השונים המשלבים חומר תיאורטי עם מתן כלים. במהלכם יינתנו הרצאות, יתקיימו דיונים ויועברו סדנאות פעילות.

לחצו כאן לצפייה בתוכנית לדוגמא של יום עיון

לחצו כאן לצפייה ברשימת הסדנאות לבני נוער של מכון יסודות

 

parents-group-smallקבוצות הורים: מטרת קבוצות ההורים הינה לשפר את חוויית ההורות, תחושת המסוגלות של כל משתתף והיכולת להפעיל סמכות ההורית. במפגשים נשתף בחוויות, יינתנו יידע תיאורטי וכלים, נתרגל ונעבד את הדילמות ותיבחנה דרכי ההתמודדות של המשתתפים. הקבוצה מתקיימת לאורך מספר מפגשים.

לחצו כאן לצפייה במגוון קבוצות הורים שהמכון מציע

 

aquarium-smallפעילות הורים וילדים: מטרת הפעילות- דיאלוג ישיר בין הורים וילדים בגיל הנעורים, סגירת פערים בידע ויצירת תקשורת יעילה. מבנה הפעילות: המפגש כולל הרצאה להורים, סדנאות קבוצתיות לבני הנוער, ולאחר מכן דיאלוג קבוצתי מונחה משותף הורים וילדים. ניתן לקיים את הפעילות בנושאים שונים: תרבות הבילוי ושתיית אלכוהול בקרב בני נוער, העולם האינטרנטי של ילדים ונוער, גיל הנעורים – השינויים ומשמעותם ביחסי וילדים, שימוש בסמים בקרב בני נוער.

כוחו של המפגש הוא בתקשורת הישירה בין הילדים וההורים על בסיס הרקע האינפורמטיבי שניתן בחלקו הראשון של המפגש. דיאלוג זה מאפשר להורים לקבל תמונה קונקרטית של הנושא בקרב קבוצת החברים של ילדו. כמו כן מתאפשרת "הצצה" הדדית לרצונות, פחדים, קשיים, דילמות של כל קבוצה. המפגש מספק דוגמה לתקשורת יעילה הורים ילדים אותה יוכלו להמשיך ולקיים בבית.

לחצו כאן לצפייה במגוון סוגי פעילות הורים וילדים שהמכון מציע

 

crew-smallהשתלמויות מקצועיות: מטרת ההשתלמויות להקנות ולתרגל כלים מעשיים להתמודדות עם נושאים שונים. מעבר לחומר התיאורטי מושם דגש על עיבוד אירועים מעולמם של המשתתפים ובדיקת דרכי התמודדות. ההשתלמויות כוללות הרצאות, סדנאות, דיונים ובניית תכניות עבודה עצמאית של הלקוח במידת הצורך. ההשתלמויות מתקיימות לאורך רצף של מפגשים.

לחצו כאן לצפייה ברשימת השתלמויות לאנשי מקצוע של המכון

 

amitim-smallקבוצות עמיתים: תכניות העמיתים מותאמות ללקוח לפי צרכיו. ניתן לקיים מפגש חד פעמי שיספק מידע או יבחן דילמות הקשורות לשימוש בסמים או אלכוהול. לחילופין ניתן לקיים יום עיון או תכנית של כמה מפגשים. תכניות אלה יכולות לכלול: מתן מידע, גיבוש עמדות, קבלת כלים לעבודה בכיתה, עיבוד דילמות, תפקיד העמית – הגדרה וכלים.

לחצו כאן לצפייה ברשימת קבוצות עמיתים שמציע המכון