שלום,

אמנם החוק מתיר למי שמלאו לו 16 לעשות פירסינג ללא היתר מהוריו, אולם זה לא אומר שאתם כהורים אינכם יכולים להביע את עמדתכם. לא ברור לי משאלתך האם ילדך פנה אליך בבקשה שתאשר זאת או סתם שיתף, בכל אופן העובדה שהוא סיפר לכם זאת לפני שעשה פירסינג מסמלת בעיני רצון שלו לשמוע מה אתם חושבים ואולי אף לקבל אישור או התנגדות. כלומר, זה מדגיש עד כמה אתם משמעותיים עבורו בקבלת החלטה כזו.

אני מבינה משאלתך, שאתה מודע לרגשות האישיים שלך ויחד עם זאת מכבד את האוטונומיה של ילדך על גופו. זו נקודה נהדרת לדיאלוג ביניכם לבינו.

לפני שאתם משוחחים איתו, בררו עם עצמכם מדוע אתם מתנגדים – האם מסיבות אסתטיות שלכם, האם מסיבות בריאותיות. בררו איתו מדוע רוצה לעשות פירסינג, האם מודע לסכנות, האם חשב על ההשלכות. תוכלו אפילו לגלוש באינטרנט ולקבל מידע על הנושא ביחד. אל תהססו להביע את עמדתכם בנושא – לומר באופן ברור שהדבר דוחה בעיניכם או שאינכם חושבים שזה הולם – כל עוד אתם מקפידים להבהיר שזו דעתכם האישית והיו פתוחים לאפשרות שעבורו מדובר בדבר יפה ואסתטי. זיכרו שהעובדה שהוא שתף לפני ולא אחרי מעידה על מקומכם בעולמו ובקבלת ההחלטות שלו ועליכם לחזק זאת בין אם יבחר לעשות פירסינג ובין אם לא.

בהצלחה

אביטל גרשפלד ליטוין