שלום , אכן דיבור על מיניות מביך את רוב ההורים ובוודאי את הילדים ולכן זו שיחה שצריך להתכונן אליה.

ואכן זו שיחה שחשוב מאוד לקיים.
ילדים היום נחשפים לחומרים פורנוגרפיים רבים, מגיל צעיר מאוד, וזה כולל מין בו מעורבת אלימות קשה, מין עם בעלי חיים, מין קבוצתי ועוד.

ראשית הגדירי לעצמך מה את רוצה לדעת ומה את רוצה להגיד.
צריך לזכור שהסקרנות והגירוי הם טבעיים ואין בהם פסול.

ולכן השיחה לא צריכה להיות על זה שזה לא בסדר שהוא צפה בזה אלא מה הבעייתיות בפרונוגרפיה.
באופן כללי בשיחות עם הילדים שלנו, חשוב לא לבקר אותם (לרוב לפחות) אלא לדבר עובדתית על הדבר עצמו.

צרי מצב בו נוח לדבר – בפרטיות בלי הפרעות. מה שכן מאחר והשיחה מביכה ייתכן שתעדיפי לקיים אותה כשאתם לבד ברכב בנסיעה, או נמצאים יחד במטבח ובאופן כמעט טבעי לזרום אליה.
לפעמים דווקא יותר נוח באמת בחדר בפרטיות.
אין כאן נכון ולא נכון זה תלוי בך ובילד.

כדי להקל הנה כמה טיעונים:

  • פורנוגרפיה לא מציגה מציאות. ואם אתה אחר כך משווה את עצמך בגודל, מהירות, עוצמה , יכולות לזה, או את בני/בנות הזוג שלך, אף פעם לא תעמדו בציפייה. כלומר זה פוגע בדימוי העצמי, זה פוגע בציפיות.
  • בפורנוגרפיה אין התחשבות, תקשורת – יש הנחה כאילו או שכולם רוצים אותו דבר או שזה בעצם מגרה לקחת בכוח את מה שאת הרוצה. במציאות זה ייחשב לא פעם לאונס וזה בוודאי לא מכבד, לא יוצר אינטימיות ולא משדר אהבה. במציאות נחנך את הילדים שלנו לשאול מה בני הזוג רוצים, מה מתאים להם. נלמד אותן להתקדם לאט תוף הקשבה לצד השני וגם לעצמם.
  • פורנוגרפיה יוצרת חוויה כאילו זה מה שהם אמורים לעשות.בפועל אנשים שונים אוהבים דברים שונים ונהנים מדברים שונים.
  • פורנוגרפיה יוצרת רושם כאילו אנחנו אמורים להיות אמני ביצוע מיניים. בפועל אנחנו אמורים ללמוד על עצמנו ובני הזוג מה מתאים, מה מהנה ולא לחשוב שאנחנו אמורים לבוא עם מומחיות
  • פרונוגרפיה גורמת לבלבול וקהות חושים כשמראים לנו שאנשים נהנים מדברים שבפועל כואבים, משפילים, ואפילו פוצעים נפשית ופיזית.

שיהיה בהצלחה.