שלום

מה ענית לה במקום?

בכל מקרה, ילדים היום נחשפים להרבה תכנים מיניים לא מבוקרים ואחננו כהורים צריכים לדעת לענות על שאלות שזה מעורר.
זה מרגיז, זה חבל שזה ככה כי לא פעם דה פגוע בהם, אבל אנחנו כהורים דווקא צריכים לא להבהל, לשדר רוגע וחוסר שיפוטיות ולהעביר את המסרים שלנו או לתת מידע בסיסי שמספק את הסקרנות מבלי לחשוף לתכנים לא מתאימים.
חשוב שלא נגרום לילדים להרגיש שמין זה רע או שהם לא בסדר שזה מסקרן אותם.

כמה כללי יסוד:

1. תעני קצר ולעניין. עובדתי ולא עם הרחבות. אם ישאלו את השאלה הבאה תתמודדי, אבל אם לא אל תרחיבי את. זה מאפשר לך לענות בדיוק במידה בה הילדים בשלים לשמוע.
לצורך העניין  – יש טעמים שונים כי אנשים שונים אוהבים דברים שונים. את לא צריכה להסביר עכשיו בפרוט על מין אורלי. אם תבוא שאלת ההמשך – מה זה קונדום , או למה שמים את זה בפה תעני על זה.קונדום שמים על איבר המין של הגבר כדי למנוע הריון. וכך הלאה.

2. זה בסדר לפעמים להגיד שיש דברים שעוד לא הגיע הזמן להסביר. כי הם קשורים ביחסים באופן כללי, אהבה, זוגיות, הכרת הגוף וגם בשלות של הגוף שעוד אין בגיל הזה. ולכן הם לא ממש יכולים להבין את ההסברים וזה אפילו עשוי להגעיל או להבהיל. במקרים כאלה אפשר לומר – אני חושבת שזה לא ממש רלוונטי כרגע. זה חלק מהדברים שאנשים עושים ביחסי מין אבל אני אשמח אם קודם תתן לגוף שלך להתבגר, תגלה רגשות חדשים , תלמד לאט לאט עם בנות/בני הזוג שלכם איך נעים לכם לגעת אחד בשני. יש דברים שמבוגרים עושים אחרי שהם התבגרו והתנסו בדברים קודם.

אבל שוב, לרוב אפשר לענות קצר ועובדתי

מקווה שעזרתי